2 mrt 2026

’t Meiske van d’Dender reist door regio: nieuw kunstwerk symboliseert verbondenheid tussen gemeenten

Op zondag 1 maart werd in de bibliotheek van Geraardsbergen het nieuwe kunstwerk ’t Meiske van d’Dender onthuld. Het beeld van kunstenares Kristin Van Tuyne symboliseert de verbondenheid tussen de veertien steden en gemeenten van de Denderregio.

’t Meiske won unaniem de open kunstwedstrijd “Eigen Lof”, een initiatief van de lokale besturen, en start vanaf 2 maart aan een symbolische rondreis door alle gemeenten. Om de drie weken verhuist het beeld naar een nieuwe locatie, zodat iedereen het van dichtbij kan zien.

Het kunstwerk stelt een jong meisje voor met een verrekijker, een symbool voor nieuwsgierigheid, ontmoeting en samenwerking over gemeentegrenzen heen. Met deze reizende tentoonstelling wil de regio cultuur inzetten om verbinding te versterken en trots op de eigen streek zichtbaar te maken.

Meer informatie over de locaties en de rondreis volgt via de communicatiekanalen van de betrokken gemeenten.

 


Meer streeknieuws
uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.

 


MIG

Enjoy The Music!

Current track

Title

Artist

Background