11 sep 2026
Ninove zoekt oplossing voor carnaval op schooldagen
Ninove werkt aan een oplossing voor leerlingen en leerkrachten die tijdens de carnavalsmaandag en -dinsdag vrij willen zijn. Door het schrappen van de facultatieve verlofdagen in het Vlaamse onderwijs dreigen scholieren en personeel die dagen gewoon les te moeten volgen.
Gemeenteraadslid Stijn Vander Elst van Positief Ninove vroeg het stadsbestuur daarom om actie te ondernemen. Burgemeester Guy D’haeseleer van Forza Ninove zegt nu te werken aan een burgemeestersbesluit. Daarmee wil hij deelname aan carnaval toch mogelijk maken, terwijl de veiligheid en toegankelijkheid van de scholen gewaarborgd blijven.
Het stadsbestuur verwijst naar carnaval als het grootste culturele evenement van het jaar in Ninove. Het burgemeestersbesluit moet een oplossing bieden voor zowel leerlingen als leerkrachten, nu de Vlaamse regels zijn aangepast.
Bron: Het Nieuwsblad
Meer streeknieuws uit Ninove hoor je ook elke dag op radio MIG in Ninove via fm 106.2. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.