29 apr 2026

Langkampeerders De Gavers in Geraardsbergen moeten weg na heraanleg: ontgoocheling en onzekerheid groeien

De kampeerders met een jaarplaats op camping De Gavers in Geraardsbergen reageren ontgoocheld op de geplande heraanleg van het terrein vanaf 2029. Volgens het provinciale masterplan wordt de camping grondig vernieuwd, met meer groen en minder verharding in overstromingsgevoelige zones. Tegelijk verandert ook het aanbod: de provincie wil zich sterker richten op passanten en kortverblijvers, met onder meer glamping, boomhutten en tiny houses.

Voor de huidige langkampeerders betekent dat slecht nieuws. De jaarabonnementen verdwijnen en stacaravans moeten tegen 2029 weg. Heel wat kampeerders voelen zich overvallen, omdat er vooraf geen overleg was. Sommigen verblijven al jaren op de camping en vrezen het verlies van hun vaste plek én het hechte gemeenschapsgevoel.

Ook financieel is de impact groot. Sommige gezinnen investeerden recent nog tienduizenden euro’s in hun caravan en staan nu voor onzekerheid. Hoewel er nog seizoensplaatsen blijven, zullen caravans daar niet langer het hele jaar mogen staan.

Bron: Het Nieuwsblad

 


Meer streeknieuws
uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.

 


MIG

Enjoy The Music!

Current track

Title

Artist

Background