23 sep 2026
Geslaagde marktactie zet dementie in de kijker in Zottegem
In Zottegem stond dementie dinsdag centraal op de wekelijkse markt. Naar aanleiding van de Week van de Dementie organiseerde de stad er een infostand om inwoners te informeren en te sensibiliseren. De actie lokte heel wat bezoekers, niet alleen uit Zottegem, maar ook uit omliggende gemeenten. Sommigen kwamen zelfs speciaal naar de markt voor de infostand.
Bezoekers konden er terecht voor informatie, een gesprek, een kop koffie en cake, of een gerichte doorverwijzing naar ondersteuning. Verschillende lokale zorg- en welzijnspartners werkten mee, waaronder woonzorgcentra, het ziekenhuis, het lokaal dienstencentrum, de Alzheimer Liga Vlaanderen en de mutualiteiten. Zo konden bezoekers rechtstreeks met professionals in gesprek over dementie en de zorg die daarbij komt kijken.
De marktactie past in het engagement van Zottegem als dementievriendelijke stad. Zottegem wil dat mensen met dementie zo lang mogelijk volwaardig kunnen deelnemen aan het dagelijks leven. De stad maakt daarvoor deel uit van de dementievriendelijke regio Vlaamse Ardennen, samen met veertien buurgemeenten. De actie is ook onderdeel van de regionale samenwerking Samen naar een dementievriendelijke regio, met meer dan zestig lokale partners.
Meer streeknieuws uit Zottegem hoor je ook elke dag op radio MIG in Zottegem via fm 105.2. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.