18 mei 2026
Geraardsbergen zwaar getroffen door cyberfraude: dubbel zoveel slachtoffers als Vlaams gemiddelde
Cybercriminaliteit zit ook in Geraardsbergen sterk in de lift. Volgens cijfers van de Federale Politie die HLN opvroeg werden vorig jaar in de stad 228 gevallen van internetfraude geregistreerd. Dat komt neer op 6,5 slachtoffers per 1.000 inwoners en dat ligt opvallend hoger dan het Vlaamse gemiddelde van 3,3.
Ook andere vormen van cybercrime nemen toe. In Geraardsbergen waren er in 2024 in totaal 332 dossiers van informaticacriminaliteit, waaronder hacking, phishing en informaticabedrog. Tien jaar geleden lag dat aantal nog veel lager.
Steeds vaker krijgen politiediensten nu meldingen van online oplichting in plaats van klassieke inbraken. Criminelen gebruiken daarbij steeds professionelere technieken en maken ook gebruik van artificiële intelligentie om geloofwaardiger over te komen.
Experts roepen inwoners daarom op om extra waakzaam te blijven bij verdachte mails, berichten en online betalingen.
Bron: HLN
Meer streeknieuws uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.