19 mei 2026

Geraardsbergen zet ankerfiguren in om gezinnen wegwijs te maken in onderwijs

In Geraardsbergen start het Huis van het Kind met een nieuw project om gezinnen beter te ondersteunen in het onderwijs: de zogenaamde ankerfiguren. Het initiatief richt zich op ouders en kinderen die vragen hebben over het schoolsysteem of hun weg zoeken in de stad.

Heel wat gezinnen botsen op praktische en administratieve drempels, zoals het gebruik van Smartschool, inschrijvingen, oudercontacten of het vinden van vrijetijdsaanbod. Scholen zijn vaak het eerste aanspreekpunt, maar kunnen niet altijd alle ondersteuning bieden.

Daar komen de ankerfiguren in beeld. Dat zijn vrijwilligers die gezinnen op een laagdrempelige manier wegwijs maken in Geraardsbergen. Ze luisteren, geven eerste uitleg en gaan indien nodig samen op pad naar diensten of organisaties.

Met het project wil de stad inzetten op gelijke kansen en een sterkere band tussen gezinnen, scholen en het lokale aanbod. Tegelijk wordt gezocht naar extra vrijwilligers die zich willen engageren als ankerfiguur.

 


Meer streeknieuws
uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.

 


MIG

Enjoy The Music!

Current track

Title

Artist

Background