10 apr 2026
Geraardsbergen krijgt unieke 3D-souvenir: jonge ondernemer lanceert eigen stadsmagneet
In Geraardsbergen lanceert een jonge ondernemer dit weekend een opvallende nieuwe toeristische souvenir. Enzo Van den Kerckhove brengt een 3D-magneet op de markt die de stad letterlijk op de koelkast moet zetten.
De magneet bundelt bekende Geraardsbergse iconen zoals de Muur, de mattentaarten en Manneken Pis, aangevuld met onder meer het stadhuis, de Sint-Bartholomeuskerk en het Reuzentrio. Daarmee wil de maker inspelen op de groeiende stroom toeristen die de stad elk jaar bezoeken.
Het idee ontstond tijdens een reis in Spanje en krijgt nu vorm, tegelijk met de heropening van zijn zaak Breughel Bar Brocante op de Markt. De magneet zal niet alleen daar te koop zijn, maar ook in andere handelszaken.
Volgens Van den Kerckhove – die tevens voorzitter is van jongerenwerking Jong 9500 – heeft Geraardsbergen nog heel wat onbenut toeristisch potentieel, en kan zo’n souvenir helpen om de stad sterker op de kaart te zetten.

Meer streeknieuws uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.