21 jun 2026
De Kleppe in Brakel viert tien jaar en opent nieuw Beleefatelier
Zorgvakantiecentrum De Kleppe in Everbeek bij Brakel heeft tijdens Kleppetoeren 2026 zijn tiende verjaardag gevierd. Tegelijk werd ook het nieuwe Beleefatelier officieel geopend. De feestdag bracht vrijwilligers, medewerkers, sponsors en sympathisanten samen.
De Kleppe groeide de voorbije tien jaar uit tot een ontmoetingsplaats waar mensen met en zonder beperking elkaar vinden. Het domein werd stap voor stap uitgebreid met aandacht voor vakantiebeleving, dagbesteding en inclusie.
Het nieuwe Beleefatelier biedt extra ruimte voor ontspanning, creativiteit en zintuiglijke beleving. De realisatie ervan kwam tot stand dankzij de steun van verschillende organisaties, bedrijven en particuliere schenkers. Ook een zeventigtal vrijwilligers draagt mee de dagelijkse werking van het centrum.
Sinds 2023 maakt De Kleppe deel uit van De Bolster. De komende jaren staan nieuwe investeringen gepland, waaronder de verdere uitbouw van het Dorpatelier en bijkomende toegankelijke infrastructuur. Kleppetoeren werd afgesloten met rondleidingen en muzikale optredens.