31 jul 2026
30 jaar Phoenix in Overboelare overschaduwd door dodelijk ongeval: opendeurdagen gaan toch door
De zweefvliegclub Phoenix in Overboelare viert dit weekend haar dertigjarig bestaan op het vliegveld aan de Veldekensdreef. Toch hangt er een schaduw over het jubileum.
Vorige maand kwam clublid Claude Mestré om het leven na een ongeval met zijn zweefvliegtuig. Het onderzoek naar de precieze oorzaak loopt nog, maar de club hervatte intussen haar activiteiten.
Volgens voorzitter Johan Lievens blijft het verlies van de ervaren piloot en technicus zwaar wegen op de vereniging. In overleg met de familie werd beslist de opendeurdagen toch te laten doorgaan.
Bezoekers kunnen zaterdag en zondag kennismaken met de werking van de club via zweefvliegdemonstraties, een retrolegerkamp, striptekenaars en een infostand van Defensie. Ook de jeugdopleiding krijgt extra aandacht, nadat deze week twee jonge piloten hun eerste solovlucht konden maken.
Bron: Het Nieuwsblad
Meer streeknieuws uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.