16 okt 2026

Politiezone Zottegem/Herzele/Sint-Lievens-Houtem investeert in extra agenten, elektrische voertuigen en drugdetectie

De politiezone Zottegem/Herzele/Sint-Lievens-Houtem wil de komende jaren fors investeren in personeel, technologie en duurzame mobiliteit. In de begroting voor 2027 is geld voorzien voor vier extra politiemedewerkers. Daarmee wil de zone het groeiende takenpakket beter opvangen en de bereikbaarheid voor de inwoners verbeteren.

Ook het wagenpark wordt vernieuwd en vergroend. Volgend jaar komen er drie elektrische voertuigen, een hybride combi en twee elektrische fietsen bij. Daarnaast wordt de laadinfrastructuur uitgebreid. Ook op technologisch vlak zijn er investeringen gepland, onder meer in een gespecialiseerd toestel waarmee de politie drugs onmiddellijk kan identificeren. Dat moet interventies en onderzoeken efficiënter maken.

De burgemeesters van de drie gemeenten benadrukken dat veiligheid een prioriteit blijft. Met de investeringen willen ze de lokale politie versterken en moderniseren, zodat die beter kan inspelen op nieuwe uitdagingen en de inwoners een goede dienstverlening kan blijven bieden. De politiebegroting wordt in oktober toegelicht op de gemeenteraden van Zottegem, Herzele en Sint-Lievens-Houtem.

 


Meer streeknieuws
uit Zottegem hoor je ook elke dag op radio MIG in Zottegem via fm 105.2. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.

 


MIG

Enjoy The Music!

Current track

Title

Artist

Background