28 aug 2026
Ninove zoekt historische onderzoekers voor 300 jaar abdijkerk
Ninove gaat op zoek naar nieuwe historische inzichten over de abdij en abdijkerk. In 2027 is het precies 300 jaar geleden dat de voormalige abdijkerk werd ingewijd. Naar aanleiding daarvan schrijft de stad een onderzoekswedstrijd uit.
Historici, studenten, onderzoekers en erfgoedliefhebbers kunnen een studie indienen over een of meerdere aspecten van de geschiedenis van de abdij en abdijkerk. De studie moet gebaseerd zijn op nieuw onderzoek en geschikt zijn voor publicatie.
Een onafhankelijke jury kiest de winnaar, die een geldprijs van 3.000 euro krijgt. Er is ook een bijzondere vermelding mogelijk ter waarde van maximaal 1.500 euro.
Deelnemers hebben tot 15 september 2027 de tijd om hun studie in te dienen bij het stadsarchief. De wedstrijd maakt deel uit van de activiteiten rond de 300ste verjaardag, waaronder een grote tentoonstelling.
Meer streeknieuws uit Ninove hoor je ook elke dag op radio MIG in Ninove via fm 106.2. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.