5 mrt 2026
SOS Wilde Dieren uit Geraardsbergen helpt drie verzwakte reigers weer op krachten
In het opvangcentrum SOS Wilde Dieren in Geraardsbergen zijn de voorbije weken drie verzwakte reigers opgevangen. De vogels werden gevonden in Bernissart, Geraardsbergen en Brakel. Opvallend: al op de tweede dag lagen er in het opvangverblijf opvallend blauwe eieren. Dat wijst erop dat het broedseizoen van de reigers al begonnen is, wat dit jaar wat vroeger lijkt dan normaal. Volgens het opvangcentrum heeft dat waarschijnlijk te maken met de zachte en vroege lentezon.
Na enkele dagen met extra verzorging en dwangvoederen knapten de vogels snel op. Ze werden actiever en begonnen opnieuw zelfstandig te eten.
Afgelopen weekend konden twee reigers, die uit Bernissart en Geraardsbergen, al terug naar hun vindplaats in de natuur. De derde reiger blijft voorlopig nog even in het opvangcentrum, maar zal naar verwachting binnenkort ook opnieuw worden vrijgelaten.
Meer streeknieuws uit Geraardsbergen hoor je ook elke dag op radio MIG in Geraardsbergen via fm 104.9. Heb je zelf nieuws te melden of organiseer je een activiteit? Mail onze redactie via info@radiomig.be.